Trawa syntetyczna do ogrodu

Trawa syntetyczna do ogrodu

Piękny trawnik to wizytówka każdego ogrodu. Niestety utrzymanie trawnika wymaga wiele pracy, czasu, a także środków finansowych. Osobom, które nie mają zacięcia do prac ogrodniczych, studio 90cc.pl poleca projekty domów jednorodzinnych ze sztucznymi trawnikami. Trawę w rolkach można położyć nie tylko w ogrodzie, ale i na tarasie czy balkonie. Jej wszechstronne zastosowanie wynika z wielu zalet sztucznego trawnika.

Sztuczna trawa to sposób na zieleń w ogrodzie przez cały rok. Pozwala ona zachować estetyczny trawnik bez konieczności jego koszenia, długotrwałej pielęgnacji i innych zabiegów. Trawę można położyć nawet w ogrodzie o małej powierzchni.

Czym jest sztuczna trawa?

Trawa w rolkach jest nawierzchnią stworzoną z włókien polipropylenowych i polietylenowych. Wyróżnia się kilka typów sztucznej trawy, które różnią się od siebie gęstością i wysokością. Należy wspomnieć, że współcześnie sztuczna trawa tworzona jest z materiałów przyjaznych środowisku naturalnemu, o właściwościach biodegradowalnych. Do przydomowych ogrodów polecane są przede wszystkim trawy polipropylenowe.

Zalety sztucznej trawy w ogrodzie

Podstawową zaletą sztucznej trawy w ogrodzie jest to, że zielenią można cieszyć się przez cały rok. Co więcej, aby trawnik wyglądał estetycznie, nie potrzeba wielu zabiegów pielęgnacyjnych i ponoszenia nakładów finansowych np. na nawozy, preparaty chemiczne, kosiarkę czy inne narzędzia ogrodnicze. Trawa w rolkach jest odporna na warunki atmosferyczne, nie zaszkodzi jej promieniowanie UV, mróz, deszcz czy śnieg. Syntetyczne podłoże jest również w 100% bezpieczne i ma właściwości hipoalergiczne. Można je stosować na dziecięcych placach zabaw czy przy basenach.